ویندوز 8?1 در مقایسه با ویندوز 7 بسیار مشکل و پیچیده تر است ، اما این تغییرات منجر به بالارفتن سرعت در آن شده است. ویندوز 8?1 نیز نسبت به ویندوز 8 دارای تفاوت های کمتری است اما بعضی از کاربران در موقع کار کردن دچار سردرگمی می شوند. در این جا به بعضی از این نکات می پردازم.

surface-pro

در دو مرحله کامپیوتر را خاموش کنید

ابتدا دکمه های ویندوز + X را فشار دهید تا منوی زیر که در شکل آمده بالا بیاید یا میتوانید با کلیک راست کردن روی منوی استارت این کار را انجام دهید. این منو شامل برنامه هایی مانند کنترل پنل ، Task Manager است که می توان به سرعت آنها را اجرا کرد.

در ویندوز 8?1 می توانید با کمک شکل زیر ویندوز خود را به سرعت خاموش کنید.

windows-8.1-shut-down-from-power-user-menu

فایل هایی که در ویندوز باطل و مضر هستند

بسیاری از فایل های ویندوز 8?1 مضر و زیان آور هستند ، برای مثال وقتی که در محیط ویندوز عکسی را باز می کنید بطور سریع به یک محیط مدرن پیش فرض ویندوز 8 ارجاع داده می شوید که در بعضی مواقع خارج شدن از آن محیط بسیار مشکل می شود. شاید شما نخواهید که این اتفاق برایتان بیافتد.

اگر میخواهید در حین مشاهده ، دسکتاپ خود را نیز داشته باشید می توانید در قسمت جستجوی ویندوز عبارت defualt program را پیدا کنید و در آنجا مانند شکل زیر برنامه های دلخواه خودتان را فعال کنید.

windows-8.1-set-default-programs-to-desktop

جستجوگر بینگ را غیر فعال کنید

جستجو گر بینگ یکی از برنامه های پیش فرض در ویندوز 8?1 می باشد که به شما کمک می کند در بین فایل های خودتان جستجو کنید که بطور خودکار هر جستجویی که انجام می دهید به سرورهای بینگ مایکروسافت انتقال پیدا می کند. اگر میخواهید که این کار انجام نشود از منوی سمت راست ویندوز وارد آیکون چرخ دنده ای Setting شوید و در قسمت PC Setting روی قسمت Search بزنید و آنجا آن را غیر فعال کنید.

windows-8.1-disable-bing-integration

بلوک ها در ویندوز 8 بصورت پیش فرض ساخته نشده اند

ویندوز بطور اتوماتیک وقتی که اپ های ویندوز را میسازید آن را در منوی استارت قرار می دهد و به شما اجازه می دهد که این برنامه های به کمک این بلوک ها کنترل و سفارشی کنید. برای اضافه کردن بلوک ها برای برنامه های تازه نصب شده می توانید ، با کلیک راست کردن بر روی برنامه منوی تنظیمات آن را در زیر مشاهده کنید.

windows-8.1-pin-to-start-create-tile

فقط اسکای درایو می توانید فایل ها را در فولدر خودش ذخیره کند

اسکای درایو تنها برنامه ای است که مایکروسافت آن را در ویندوز 8 قرار داده است.که میتوانید از طریق مسیر C:\users\name\SkyDrive به ان دسترسی پیدا کنید . این برنامه قادر است تصاویر موجود در دوربین خودتان را آپلود کند تا در هر زمان آن را در دسترس داشته باشید.

sync-external-files-with-skydrive-on-windows-8.1

کتابخانه ها بطور پیش فرض مخفی شده اند

Library ها در ویندوز 8 بصور پیش فرض در همان اول از دید چشمتان مخفی شده است. برای مثال بسیاری از برنامه های تصویری در ویندوز پوشه ی Picture Library و ویدئوها در ویندوز پوشه ی Video Library را می شناسند. برای این که کتابخانه ها را دوباره در دسترس قرار دهید مانند شکل زیر عمل کنید.

show-libraries-on-windows-8.1

برنامه snap بهبود یافته است

برنامه snap یکی از برنامه های جالب در ویندوز 8 است که به شما اجازه می دهد تا در یک زمان از دو صفحه استفاده کنید. ممکن است استفاده از آن در لپ تاپ و کامپیوتر شخصی جالب نباشد اما در تبلت ها که لمسی هستند بسیار جالب و کاربردی هستند.

برای اینکار می توانید ابتدا اپ مورد نظر خود را باز کنید و در بالای برنامه بروید تا کلیک به یک دست تبدیل شود سپس آن را بکشید و به سمت چپ ببرید و می توانید حین کار کردن از دسکتاپ خود نیز استفاده کنید.